Ptejte se nás +420 608 261 719 Po – Čt: 8:30 – 17:00, Pá: 8:30 – 16:00
Země tak jiná, jak si jen dokážete představit. Klidná i rušná, přívětivá i překvapivá. Místo pro vaši relaxaci a erupci myšlenek. Seznamte se s Japonskem a objevte kouzlo země vycházejícího slunce.
Čtvrť Shibuya je jednou z největších křižovatek Tokia. Když vyslovíte název této městské části, každému se vybaví ikonický přechod, po kterém na jednu zelenou přejde až tisíc chodců. Každý, kdo navštíví Tokio, po této křižovatce prostě musí projít. A ideálně ji pár minut sledovat shora...
Shibazakura je květinový festival, který se každý rok koná u posvátné hory Fudži od poloviny dubna do začátku června. Pokud milujete květinové slavnosti a korzo v Holandsku jste již viděli minimálně dvakrát, tak tohle je voňavý příslib velkých zážitků přesně pro vás!
Nejkrásnějším obdobím, kdy můžete navštívit Japonsko, je sezóna kvetoucích sakur. Japonci tyto stromy přímo uctívají a v období jejich květu pořádají tzv. Hanami neboli obdivování třešňových květů. Parky jsou plné lidí, kteří pořádají pikniky a grilovací párty a užívají si se svými přáteli překrásné japonské jaro. Atmosféra těchto slavností je okouzlující.
Tento ósacký mrakodrap tvoří dvě věže o výšce 173 m. Ty jsou propojené visutou zahradou. Na tuto překrásnou vyhlídku se dostaneme po eskalátorech uzavřených ve skleněných tubusech, které vedou z nejvyššího patra věže. Zkrátka už samotná cesta na vrchol nám vezme dech, a co teprve ten výhled ze zahrady...
Kdo by neznal obrázky nekonečné řady oranžových bran torii? Ale už málokdo ví, že tyto brány tvoří hned několik tras na horu Inari. Pokud chcete dosáhnout vrcholu, čeká vás 4 km dlouhá túra s pořádným převýšením. Tak jen do toho.
Možná je to jen převlečená turistka, ale možná jste měli štěstí a opravdu jste potkali majko neboli gejšu učednici. Je jen na vás, čemu budete chtít uvěřit. Náhodě ale můžete jít naproti. Stačí opustit turistické trasy a nechat se pohltit malými uličkami ve čtvrti Gyon. Tady je po setmění ještě možné potkat skutečnou gejšu.
Nejslavnější panorama v Japonsku po hoře Fudži? Jednoznačně brána torii na ostrově Mijadžima poblíž Hirošimy! Brána jakoby plula na vodách zálivu. Při odlivu se dá ale suchou nohou dojít až k ní. Na Nový rok tu můžete pozorovat velký ohňostroj, jeden z nejimpozantnějších v celém Japonsku. A díky bráně i jeden z nejfotogeničtějších vůbec.
Pro cizince je spojení město míru zrovna s Hirošimou možná nepochopitelné, ale Japonci ho tu skutečně vybudovali. Návštěva zdejšího muzea ve vás zanechá opravdu bolestnou ránu, ale jen díky ní pochopíte, jak moc je důležité mír ochraňovat. Jen málo míst na světě má takový genius loci jako právě Hirošima...
Kam se hrabe čaj o páté. V Japonsku je podávání a pití čaje mystickým rituálem, který může trvat několik hodin, ale i celý den. Místa, kde se konají, jsou nejčastěji v přírodě, aby mysl dokázala snadněji splynout s okolím. Hostitel, oblečený v kimonu, má naučené veškeré pohyby, přitom žádný z nich není náhodný.
Jestli je nějaká japonská surovina známá po celém světě, tak je to jednoznačně hovězí maso Kobe. Steak pocházející z malého japonského městečka si dnes můžete dát kdekoliv na světě, ale vychutnat si ho v zastrčeném podniku v Kobe… To je teprve ten správný zážitek.
Japonsko je plné termálních pramenů a Japonci koupání v nich povýšili téměř na náboženství. Můžete se ponořit do venkovního jezírka plného horké vody nebo využít služeb lázeňských domů. A pokud chcete relaxovat naplno, vyrazte do některého lázeňského městečka, například na pobřeží Japonského moře.
Ryokan je klasický japonský hotel. Papírové stěny, pokoje bez vybavení, spaní na rozkládacích futonech… Může to znít nepohodlně, ale opak je pravdou. Jakmile si oblečete jukatu (lehké bavlněné kimono) a nazujete sandály geta, budete se cítit jako Japonec. A co teprve, když se ponoříte do hotelového onsenu (lázní) a ochutnáte večeři?
Polévky ramen a udon, knedlíčky gyoza, placky okonomiyaki, špízy jakitori, ryby na všechny možné způsoby, sladkosti plněné pastou ze sladkých fazolí… To je jen krátký výčet japonských specialit, které musíte ochutnat. V Tokiu můžete celý měsíc ochutnávat každý večer japonské speciality, aniž byste cokoliv ochutnali dvakrát.
Jelínci šika jsou pro obyvatele Nary posvátní. Podle pověstí jsou to poslové bohů a nosí štěstí. Nebojte se, určitě je neminete, ba naopak – nelze se jim vyhnout. Jsou totiž natolik ochočení, že lidskou přítomnost (a pochoutky) přímo vyhledávají. Říká se, že místní zdraví stejně jako všichni Japonci, tedy úklonou. Zkuste to!
Zapomeňte na České dráhy, šinkanzeny vyrážejí ze stanic na vteřinu přesně a krajinou si to sviští rychlostí až 320 km/h, což je zhruba vzletová rychlost letadla. V Japonsku se ovšem vlakem můžete dokonce projet pod hladinou moře, a to konkrétně v tunelu Seikan mezi ostrovy Honšú a Hokkaidó.
Japonsko oděné do podzimních barev je nezapomenutelné. I ve velkých městech je podzim kouzelný. Co ale, když vyjedete do Japonských Alp? Navštívit můžete malebné město Toyama a podívat se až k východnímu cípu Japonského moře. Svou krásou v tlumených tónech podzimu vás ale oslní i horská oblast Shirakawa.